Jeśli ktoś wybiera trenowanie na siłowni zamiast, na przykład, oglądania telewizji, to zazwyczaj ma określone cele, które chce uzyskać. Takie osoby mają zamiar mieć lepszą sylwetkę czy większą wydolność organizmu. Mnóstwo trenujących wykonuje bardzo trudne i wymagające spore wysiłku ćwiczenia – wszystko po to, aby dojść do zamierzonych efektów. Dużo osób zastanawia się czy uzyskanie konkretnych celów może wydłużyć się poprzez spożywanie alkoholu. Jak to jest naprawdę?
Dlaczego nie warto pić alkoholu?
Klub fitness, siłownia – te miejsca w ostatnim czasie są bardzo popularne. Wszystko dlatego, że ludzie coraz bardziej zaczynają dbać o swoje zdrowie i wygląd. Niektórzy jednak w ciągu tygodnia dużo trenują, wylewają siódme poty, a potem w dużej mierze niweczą swój wysiłek … właśnie poprzez picie alkoholu. Spożywanie tych substancji na pewno nie pomaga w uzyskaniu odpowiedniej sylwetki. Oczywiście, jeśli ktoś zdecyduje się na bardzo małe dawki (jak choćby lampka wina), to negatywne skutki nie będą aż tak widoczne. Nadmierne picie alkoholu powoduje jednak, że trenowanie na siłowni daje coraz mniejsze efekty. Poza tym, ma to też niedobry wpływ na cały nasz organizm. Osoby, które lubią podnosić ciężary czy odwiedzają klub fitness muszą zdawać sobie z tego sprawę.
Negatywne skutki łączenia sportu z alkoholem
Spożywanie alkoholu wprowadza nas w stan odprężenia. Jest to jednak równoznaczne z tym, że czas reakcji jest mocno opóźniony. Wiele osób uważa, że dzieje się tak tylko przez kilka godzin po wypiciu wódki, piwa czy wina. Nie zawsze jednak tak jest. Czasami taki stan może utrzymywać się nawet przez kilka dni. Jeśli myślicie, że po zakrapianej imprezie na drugi dzień możecie udać się do klubu fitness czy na siłownię i optymalnie wykonywać zadania, to jesteście w błędzie. Alkohol bardzo negatywnie wpływa na koordynację wzrokowo-ruchową, a robienie ćwiczeń w takiej formie jest nie tylko nieprofesjonalne. Poza tym, może skończyć się różnymi urazami.
Dużo osób decyduje się na alkohol też po treningu. To również nie jest odpowiednie. Musicie wiedzieć, że napoje wysokoprocentowe powodują spadek wydolności. Ponadto, przyczyniają się do wydłużenia okresu regeneracji. Jak łatwo domyślić się, trenowanie na siłowni plus alkohol sprawiają, że czas dojścia do właściwej formy bardzo mocno opóźnia się. Przez to, nie możecie w 100% wykonywać ćwiczeń w kolejnych dniach i znacznie dłużej musicie czekać na dalsze rezultaty. Wspominając o regeneracji nie można zapomnieć, że alkohol zaburza nasz sen, co … też wpływa na brak szybkiej i optymalnej regeneracji.
Wiele osób uwielbia trenowanie na siłowni, ponieważ pomaga im to zrzucić zbędne kilogramy. Jeśli jednak będziecie często sięgać po alkohol, to Wasza praca też pójdzie na marne. Dzieje się tak, ponieważ napoje wysokoprocentowe zaburzają metabolizm tkanki tłuszczowej i węglowodanów. Prowadzi to do posiadania większej ilości kilogramów. Niestety, nie są to mięśnie, a nadmiar tkanki tłuszczowej. Warto dodać, że alkohol powoduje też odwodnienie, co przyczynia się do spadku naszej wydolności.
Jeśli siłownia czy klub fitness są dla Was idealnymi miejscami, aby lepiej i szczuplej wyglądać, to ograniczajcie do absolutnego minimum spożywanie alkoholu. Wtedy efekty będą przychodzić szybciej i dłużej utrzymywać się.
Komentarze